Podľa čoho si vybrať kameru do auta

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Kliknite ak chcete rovno ísť na ponuku kamier do auta v e-shope: Kamery do auta

Pri výbere správnej kamery je potrebné vziať do úvahy viaceré faktory. Všetky majú svoje výhody a nevýhody, pričom najčastejšie sa orientujeme podľa ceny. Približne platí, že dostaneme to, za čo zaplatíme. Technológie automobilových kamier sa vylepšujú, a čím je kamera drahšia, tým má pravdepodobne viac funkcií. Niektorí nepotrebujú všetky funkcie kamier, ale sú aj takí, pre ktorých je využívanie určitých funkcií nevyhnutné a kamera bez nich by bola pre nich zbytočná. Našťastie ponuka kamier na trhu je široká a je možné si vybrať kameru iba so základnými funkciami, alebo nejaký zložitejší model s funkciami, ktoré vyhovujú tým, ktorí majú viac technických požiadaviek. Cena modelov sa líši v závislosti od rozsahu funkcií.

Model, ktorý si vyberiete, by mal vyhovovať vašim požiadavkám. Najprv si musíte uvedomiť, čo od kamery očakávate, čo potrebujete. Akonáhle to viete, môžete hľadať konkrétny model, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.

Rozlíšenie a karta

Ak jednoducho potrebujete zaznamenať svoju cestu do práce a späť každý deň, potom nebudete potrebovať kameru, ktorá obsahuje GPS. Zvoľte si základný kamerový model s pamäťovou kartou, ktorá vyhovuje vašej dobe cesty (najmenej). Staré videá bude možno zmazať a vytvoriť tak priestor pre nové cesty. Ďalším aspektom je kvalita obrazu videa. Niektoré zo starších kamier mali slabé rozlíšenie a sotva mohli zaznamenať auto vpredu – a jeho poznávaciu značku. Je potrebné rozlišovať medzi kvalitou obrazu HD a bez HD. Ak si vyberiete zariadenie kamery, ktoré vytvára videá s rozlíšením 640 x 480 pixelov, potom bude záznam, ktorý prehráte vo vašom počítači menší než pri nahrávaní v HD, čo je viac ako dvojnásobok počtu pixelov. Kvalita obrazu pri slabšom rozlíšení môže byť tiež mierne rozmazaná. Obidve rozlíšenia sú ale schopné zaznamenávať a ukladať akúkoľvek udalosť na ceste, ktorá sa vyskytne. Ak si vyberáte podľa kvality obrazu, HD kamery sú lepšie z hľadiska detailov a ľahko sa prenesú a prehrajú na HD televízore s vysokým rozlíšením (väčšina HD kamier má port HDMI OUT). Minimálne by ste mali mať HD 720p rozlíšenie. Nezabudnite na minimálny 64 GB úložného priestoru. Čím vyššie je rozlíšenie kamery, tým viac kapacity pamäte budete potrebovať. Hodina záznamov s rozlíšením 720p môže zabrať 1 až 2 GB, zatiaľ čo hodina záznamov s rozlíšením 1080p môže byť vyššia ako 6 GB.

Kamery s GPS

Kamery so zabudovanou GPS sú vo všeobecnosti 3-krát drahšie než štandardné kamery. Všetky vyžadujú dodatočný softvér, ktorý je potrebné načítať do vášho domáceho počítača (treba poznamenať, že nie sú bežne kompatibilné s počítačmi Apple a operačnými systémami). Softvér sa používa na priradenie nahrávania videa s GPS Google Maps a G-Sensor dátami pre zobrazenie na obrazovke, zatiaľ čo štandardná kamera prehráva prostredníctvom vášho bežného video softvéru, napríklad Windows Media Player. Softvér zobrazí na vašom zariadení video, pričom v jednej časti obrazovky budú údaje z GPS pre mapovacie systémy, ktoré potom zobrazia mapu s ikonkou, ktorá ukazuje, kde presne na mape je vozidlo – to zodpovedá miestu na zobrazenom videu. Vaša rýchlosť a tiež smer, spolu s akýmkoľvek náhlym brzdením, spôsobujúcim rýchle zmeny rýchlosti, sa zobrazujú v inej časti obrazovky. To tiež zodpovedá aktuálnemu zobrazeniu. Tento model kamery je vhodný pre políciu, nákladnú dopravu, taxi služby, automobilové preteky, kurzy riadenia rôznych typov vozidiel, kde je potrebných viac podrobností o polohe a stave vozidla, ako aj záznam vpredu.

Funkcie kamery do auta

Odporúčaný model: Kamera do auta Full HD 2,4″ červená GPS, 113,21 €

Funkcie modelu:

Pomocou optiky so skvelou svetelnosťou sa dajú vyhotovovať optimálne videa i za zníženej viditeľnosti. Kamera je vybavená funkciou WDR pre vyrovnávanie tmavých a svetlých miest, pre kvalitnejší záznam. Ďalej disponuje funkciou parkovacieho režimu, G-senzorem pre monitorovanie otrasov, pripojením k PC a radou ďalších funkcií.

Prehľedný displej 2,4″
Širokouhlý objektív s širokým uhlom snímania
Snímač velikosti 3Mpx s nízkou hladinou šumu
Vstavaná lithiová batéria
Vestavěný mikrofon / reproduktor
Podpora pamäťových kariet SDHC
Automatické zapnutie nahrávania
GPS senzor pro zobrazení rychlosti v zaznamenaném videozáznamu
G senzor pre monitorovanie pohybov

Ďalšie funkcie

Pozrite si aj ďalšie funkcie, ktoré kamera ponúka. Väčšina kamier obsahuje nahrávanie v slučke, ale uistite sa, že tá pre ktorú ste sa rozhodli tiež má túto možnosť. Nahrávanie v slučke je spôsob ukladania na pamäťovú kartu, ktoré umožňuje plynulé nahrávanie po zaplnení pamäte kamier. Záznamy sú uložené v niekoľkominútových blokoch (počet minút je voliteľný). Keď sa SD karta naplní, najstarší blok sa vymaže a jeho miesto na pamäťovej karte sa potom použije pri aktuálnom zobrazení cesty. To znamená, že môžete byť kľudný, pretože akákoľvek nehoda bude zachytená na kamere bez ohľadu na to, ako dlho ste jazdili. Je to ideálne pre dlhé cesty na diaľnici a znamená to, že majiteľ sa nemusí obávať nedostatku pamäte. Všetky modely sa môžu použiť pomocou palubnej zásuvky vášho auta – 12 / 24v. Vstavaná LCD obrazovka je užitočná, pretože umožňuje majiteľovi nasmerovať kameru a vyhnúť sa snímaniu oblohy – alebo prílišnému svetlu. Niektoré kamery ponúkajú aj funkciu G-senzora, ktorý zaznamenáva každý otras a automaticky nahráva.

Ďalšie funkcie a doplnky

Niekedy súčasťou kamery do auta je aj zadná kamera s káblom. Ak chcete úplné pokrytie, kamera iba vpredu nebude stačiť. Kamera aj vzadu môže zaznamenať incident komplexne, hoci nepopierateľne aj predná časť kamery môže poskytnúť nejaké dôkazy. Niektoré palubné kamery sa nachádzajú v pároch, druhá je namontovaná na zadné sklo.
Pomocou vyššie uvedených odporúčaní by ste mali byť schopní kúpiť nájsť kameru, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Ponuku rôznych typov kamier nájdete v kategórii Kamery do auta.

Všetky prekážky v zornom poli šoféra sú nebezpečné pri jazde s autom, takže sa vyhýbajte veľkým kamerám, ktoré môžu zablokovať výhľad. Je to dôležité, ak máte aj iné potenciálne prekážky, ako je napr. zavesený osviežovačov vzduchu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *